Zaproszenie

plakatklaudia_dudaKlaudia Duda-sopran. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w PSM I i II stopnia w Kielcach w klasie śpiewu doktor Romy Owsińskiej. Od 2010 r jest związana z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy gdzie kontynuuje naukę na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk. W 2014 r podczas XX Międzynarodowego Festiwalu im.Krystyny Jamroz w Busku Zdroju otrzymała nagrodę im. Konstantego Miodowicza za „Najlepszy Debiut Festiwalu”. Ponadto, wzięła udział w kursach mistrzowskich  prowadzonych przez Piotra Bednarskiego, Helenę Łazarską, Urszulę Kryger (Letnia  Akademii Muzyki Łódź 2013r), Agnieszkę Piass, Krzysztofa Bednarka oraz kursach aktorskich prowadzonych przez Waldemara Obłozę, Katarzynę Zielińską reżysera Łukasza Zaleskiego jak również w warsztatach Filmowych reżysera Leszka Dawida.
krzysztof_pilchKrzysztof Pilch. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym mieście w Państwowej Szkole Muzycznej im. Jerzego Żurawlewa w Bochni. Od 2010 roku – w związku z podjęciem studiów na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – na stałe związany z Kujawską Sceną Muzyczną. Ukończył studia I stopnia w klasie śpiewu prof. Janusza Ratajczaka. Od wielu lat ściśle zaangażowany w projekty muzyczne na terenie Województwa Bydgoskiego. Bierze udział w licznych koncertach z powodzeniem wykonując na scenie najbardziej znane barytonowe partie operowe, operetkowe i sakralne. Współpracuje z Operą Nova, Teatrem Polskim i Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Bydgoszczy. Na deskach opery zadebiutował partią Elvira z opery „Xerxes” G. F. Haendla, podczas VIII Operowego Forum Młodych. Współpracował z takimi reżyserami jak: Jitka Stokalska i Michał Zadara. Wykonał partię basową „Mesjasza” G. F. Haendla w Katedrze Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Przy fortepianie zasiądzie Paweł Korepta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, Stowarzyszenie miłośników Szańca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.