Ogłoszenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej.  Wyjazd na 5 dni w terminie 17–21.02. 2015.

 DZIEŃ 1 – WYLOT Z POLSKI – JEROZOLIMA
Odprawa na lotnisku i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie transfer z lotniska Ben Guriona w Tel-Avivie
do Świętego Miasta Jerusalem. Uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim (w zależności od godzin przylotu).
 DZIEŃ 2 –  JEROZOLIMA – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła Św. Anny, następnie Droga Krzyżowa – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Będziemy ponownie w Bazylice Grobu Pańskiego – kolejna okazja na modlitwę przy Grobie Bożym lub na Kalwarii. Następnie pójdziemy do Ściany Płaczu, Po południu przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Potem zatrzymamy się w Jerycho – najstarszym mieście świata, skąd pojedziemy nad Morze Martwe.
 DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA
Po śniadaniu pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego,  pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Po południu pojedziemy na Syjon, zwiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu, nawiedzimy Wieczernik, zobaczymy grób Dawida. Następnie odwiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.
 DZIEŃ 4 – BETLEJEM –  GALILEA
Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy też na Polu Pasterzy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby udać się w rejs statkiem. Później w Kafarnaum zobaczymy dom Św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego.
DZIEŃ 5– GALILEA – POWRÓT DO POLSKI
Po porannym posiłku pojedziemy do Nazaretu. Będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Po południu przejazd na lotnisko i odlot do Polski.
ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach ***/**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój trzyosobowy – dla osób dołączających indywidualnie do grupy, nie mających pary), śniadania i obiadokolacje,  (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na górę Tabor, opieka przewodnika. Ubezpieczenie NW i KL.   
Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji
   Koszt2650zł + 100 $
Zapisy w Kancelarii Parafii SZANIEC lub u ks. Marka Tazbira  tel. 606-278-180
Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, Stowarzyszenie miłośników Szańca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.